IS Halmias organisation leds av en styrelse som valts av medlemmarna på årsmötet 25/2-2021.
Styrelsen leder och fördelar arbetet efter de riktlinjer som föreningens stadgar utgör.

Här ser du hur vi är organiserade;

 

Styrelse

  • Ordförande: Anders Nelson (anders.nelson@hh.se, 076-8297488)
  • Vice ordförande: Ulf Fembro (ulf.fembro@halmia.se, 073-5457345)
  • Ledamot ungdom: Nikola Trubarac (niko.trubarac@gmail.com, 072-3308543)
  • Ledamot medlem: Ulf Fembro (se kontakt ovan)
  • Ledamot senior (dam&herr): Nils Bäckström (nils.backstrom@bjurfors.se), Peter Lerner (peter.lerner@telia.com)
  • Ledamot marknad: Annika Petersson (Annika.petersson@ajprodukter.se)
  • Adjungerad: Leif Jönsson (Sportchef - leif.jonsson@halmia.se)

Fotboll (sportsligt, dam-herr-akademi-ungdom)

  • Leif Jönsson (070-6464457) 
Medlemssektionen
  • Christoffer Andreasson (christoffer.andreasson@halmia.se)
Marknadssektion
  • Markus Whepton (markus.wephton@halmia.se, 073-9839932)
Ekonomi
  • Anders Nelson (kontaktuppgifter ovan)

Valberedning

  • Ledamot: Leif Nilsson
  • Ledamot: Heinz Martini  (sammankallande)
  • Ledamot: Tommy Filipsson
Valberedningen tar tacksamt emot förslag och synpunkter. Maila till halmianenmartini63@makrillfamiljen.se.

Kansli
  • Leif Jönsson - Sportchef (deltid)
  • Christoffer Andreasson - Kansliansvarig (deltid)
  • Markus Wephton - Marknadsansvarig (deltid)