IS Halmias organisation leds av en styrelse som valts av medlemmarna på årsmötet 26/2-2019.
Styrelsen leder och fördelar arbetet efter de riktlinjer som föreningens stadgar utgör.
Här ser du hur vi är organiserade.

 

Styrelse

  • Ordförande: Leif Bengtsson (leif.bengtsson@halmia.se, 070-3828841)
  • Vice ordförande: Magnus Backe (magnus.backe@distance.se)
  • Ledamot ungdom: Nikola Trubarac (nikola.trubarac@halmstad.se)
  • Ledamot medlem: Wictoria Pålsson (wictoria.palsson@halmstad.se)
  • Ledamot senior (dam&herr): Nils Bäckström (nils.backstrom@bjurfors.se), Stefan Lemon (stefan.lemon@regionhalland.se)
  • Ledamot marknad: Magnus Backe
  • Ledamot: Anders Nelson (anders.nelson@hh.se)
  • Adjungerad: Peo Harrysson (Ekonomi - peo.harrysson@halmia.se)
  • Adjungerad: Leif Jönsson (Klubbchef - leif.jonsson@halmia.se)
  • Adjungerad: Anders Stålberg (Marknad - anders.stalberg@halmia.se)

Fotboll

  • Leif Jönsson (070-6464457) 
Medlemssektionen
  • Wictoria Pålsson 
Marknadssektion
  • Magnus Backe (070-8946452), Anders Stålberg (070-9576607)
Ekonomi
  • Peo Harrysson

Valberedning

  • Ledamot: Thomas Robarth (ordförande, 073-4246986)
  • Ledamot: Heinz Martini
  • Ledamot: Sven Estwall
Kansli
  • Leif Jönsson - Klubbchef (deltid)
  • Peo Harrysson - Ekonomi (halvtid)
  • Anders Stålberg - Marknad (halvtid)