IS Halmia söker volentärer

Resa till Hamburg 2017 med sponsorer och volentärer Resa till Hamburg 2017 med sponsorer och volentärer

IS HALMIA är en växande förening på som utanför plan, detta är Vi både glada och stolta över.

Dock innebär detta lite växtverk och Vi löser inte allt på vägen fram som Vi önskar, Vi söker därför och för föreningens bästa välmående lite hjälp här av Er Halmianer där ute eller andra intresserade-förstående-ödmjuka människor som värdesätter föreningslivet med allt vad det innebär.

Det kan handla om lite hjälp vid våra matcharrangemang för dam och/eller herr, lite hjälp i våran fina och viktiga loppisbutik, sponsorarrangemang, jobb vi får in via samarbetspartners som inbringar oss viktig ekonomi etc.

Handlar om allt från 2 timmar per tillfälle upp till heldag - men ALL hjälp är mer än välkommen och viktig för oss, Ni bestämmer helt själv när och hur Ni kan bidra för IS Halmias bästa.


Kontakta gärna vår klubbchef för mer information - leif.jonsson@halmia.se eller 070-6464457.


// Administrationen