Bingolotto = viktig inkomst

Här är beviset på hur enormt viktigt Folkspel Cup är för oss (läs Bingolottoförsäljning, se bild med ordförande och ansvarig från Folkspel/Bingolotto), lite tack vare att vår marknadsansvarige Anders Stålberg hade fingertoppskänsla vid Bingolottos galadag/kväll hösten 2017 (100.000:- drog han i vinst då för vår förening).

Totalt 438.000SEK (338.000SEK exkl den stora turvinsten vid galan) netto för denna försäljning 2017 - fantastiska siffror för vår förening och det mycket och mest TACK vare ER medlemmar och köpare i övrigt vid våra försäljningsställen.
Inte att förglömma våra fantastiska ideellt arbetande personer vid dessa försäljningsställen.

Vi hoppas på Ert fina stöd även 2018 vid våra försäljningsställen City Gross (varje helg) och Maxi högskolan (vissa helger), går även bra att kontakta kansliet för prenumeration eller frågor/önskemål i övrigt kring detta.


// Administrationen