Björn Andersson tillbaka i Halmia!

Björn Andersson kliver in i Halmia igen. Björn Andersson kliver in i Halmia igen.

Fotbollsprofilen Björn Andersson kliver in i Halmia igen.

Vi är mycket stolta och tacksamma över att Björn nu väljer att fortsätta det jobb som han helt ideellt inledde ifjol med våra ungdomar och ledare. Det blir i samma roll som högst utbildningsansvarig som Björn nu fortsätter att utbilda föreningens aktiva.

Björn själv är mycket motiverad att fortsätta den 5-årsplan som han själv satte upp förra året, och vi är såklart oerhört stolta över att han väljer att representera IS Halmia och ser mycket fram emot att få ta del av hans ovärdeliga kunskap både på och utanför planen.

Vill ni läsa ett längre reportage som Dagens nyheter gjorde om Björn och Halmia så klicka HÄR.

//Christoffer Andréasson
 

Etiketter: föreningen